LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Liberecký deník - zprávy

Z regionu

Liberecký deník - zprávy Zdroj: Liberecký deník - zprávy |

Hrádečtí dobrovolní hasiči pokáceli stromy na místě výstavby pro záchranku

26. 3. 2023 | /OBRAZEM/ Blíží se výstavba nového stanoviště Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje v Oldřichovské ulici v Hrádku. A to znamená i kácení dvou stromů, kterého se v sobotu 25. března zhostili hrádečtí dobrovolní hasiči na žádost právě libereckých záchranářů. 

Od tragické smrti Hanče a Vrbaty uplynulo 110 let. Film se točil také na Jizerce

26. 3. 2023 | Rok poté, co měl příběh Hanče, Vrbaty a Ratha premiéru v kinech, se ho dočkají i televizní diváci. V neděli 26. března, deset minut po osmé hodině večer, bude ČT 1 vysílat film Poslední závod. Snímek vznikal na autentických místech. Na hřebenech Krkonoš, na Labské boudě, Medvědí boudě, Brádlerových boudách, v Hostinném, na Jizerce, v Lázních Toušeň, Škvorci, Lukově u Loun a v Praze.

V Radimovicích šli jako jediní v kraji opět k volebním urnám. Tohle je výsledek

26. 3. 2023 | Radimovice byly jedinou obcí Libereckého kraje, kde se v sobotu 25. března konaly další volby do místního zastupitelstva. Po řádných volbách v září loňského roku se tam totiž nepodařilo složit usnášeníschopné zastupitelstvo.

Psa někdo uvázal v lese na řetěz. Bojovník Rocky čeká na operaci

26. 3. 2023 | Liberecký spolek Šance zvířatům se ujal malého psa Rockyho, kterého někdo uvázal v lese na řetěz a opustil. Když ho našli, byl plný dredů, špinavý, nevábně zapáchal a měl přerostlé drápy.

Toulavá kamera slaví 20 let. Štáb několikrát vyrazil i do Libereckého kraje

26. 3. 2023 | /FOTO/ Liebiegovo městečko, liberecká radnice, Jizerskohorské bučiny, Svojkov či Bezděz patří k výčtu míst, které divákům přiblížila Toulavá kamera. Od prvního vydání v únoru roku 2003 nabídl magazín České televize už více než šest tisíc reportáží a letos slaví dvacetileté jubileum. Toulavá kamera, kterou provázejí Iveta Toušlová a Josef Maršál, patří k divácky nejoblíbenějším pořadům.

VIDEO: Action otevřel svou prodejnu v Liberci, přivítal první zákazníky

25. 3. 2023 | Evropský diskontní řetězec s nepotravinovým zbožím Action zavítal do města pod Ještědem. V Liberci otevřel 47. pobočku v České republice. Obchod vedle nákupního centra Nisa nabízí prodejní plochu 906 metrů čtverečních a přivítal první zákazníky v sobotu 25. března.

Semilské nádraží prochází nákladnou rekonstrukcí, vznikne i nový podchod

25. 3. 2023 | Pracují i o víkendu. Stavební práce na novém vlakovém nástupišti v Semilech, jehož součástí je výstavba nového podchodu, zhotovení přístřešku pro cestující a přesun nákladní koleje na opačnou stranu, již probíhají. Vymístění nákladní koleje následně umožní výstavbu nového autobusového nádraží právě v místě původní nákladní koleje.

Moreny skončily v řece Smědá, lidé ve Frýdlantu přivolávali jaro

25. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Symboly zimy vynesly v pátek 24. března frýdlantské děti z města ven, a tím do něj lákaly jaro. Moreny vyprovodily děti ze všech školek ve městě sdružených v ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant a ZŠ Speciální přes celé město a nakonec je dle zvyklostí hodily do řeky Smědá. Vyslaly tím jasný signál jaru, že může začít. 

Hrádečtí hasiči bojovali s vodou z hydrantu. Valila se bytovým domem

25. 3. 2023 | /FOTO/ Nejen k požárům, ale i k havárii hydrantu. V sobotu 25. března krátce po půl čtvrté ráno vyslalo Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje hrádecké dobrovolné hasiče do bytového domu ve Starém dvoře, kde došlo vlivem závady na uzavíracím ventilu nástěnného hydrantu ve druhém nadzemním podlaží k masivnímu úniku vody.

Anketa: Vadí vám změna času či naopak vyhovuje, že v létě není tak brzy světlo?

25. 3. 2023 | Letní čas začíná vždy poslední březnovou neděli a trvá do poslední neděle v říjnu. Letos změna na letní čas nastane 26. března 2023. Hodiny se posunou v noci ze soboty na neděli ve 2 hodiny ráno na 3. hodinu.

Cena za opravu bazénu vzrostla na 1,5 miliardy korun. Je to úlet, varuje opozice

25. 3. 2023 | Rekonstrukce městského bazénu na Tržním náměstí se prodražuje. Z původně plánované miliardy se vyšplhala o 500 milionů výše. Liberec hledá způsoby, jak nákladnou opravu bazénu uhradit. Obrátil se na kraj, bude žádat i o dotace. Město má aktuálně hotovou projektovou dokumentaci a na řadě je příprava zadávací dokumentace. 

Pondělní stávka na německé železnici omezí vlaky mezi Varnsdorfem a Libercem

24. 3. 2023 | Na pondělí 27. března si naplánovaly odbory na německé železnici velkou stávku. Ta výrazně ovlivní i železniční přeshraniční dopravu na severu Čech.

Liberec se zapojí do akce Ukliďme Česko. Přidat se a pomoci může každý

24. 3. 2023 | Také v roce 2023 se město Liberec rozhodlo opět připojit do populární úklidové akce. Místní úklid se bude konat první dubnovou sobotu. Zapojit se mohou spolky, firmy, školy i jednotlivci.

Lechtivé časopisy a cigára. Klasické trafiky z libereckých ulic téměř vymizely

24. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Dříve na trafiky mohli lidé narazit na téměř na každém rohu. Trafikanti se snažili splnit zákazníkům jakékoli přání, od denního tisku a lechtivých časopisů přes cigarety až po jízdenky na autobus. Postupně se jejich sortiment rozšiřoval. Klasické stánky však během posledních let začaly mizet.

Řidiči, pozor u Jablonného v Podještědí. Kvůli opravě mostu se jezdí kyvadlově

24. 3. 2023 | V pondělí 20. března zahájilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opravu mostu přes Kněžický potok na silnici I/13 u Jablonného v Podještědí. Práce omezují dopravu.

Výstavba Centra urgentní medicíny v Liberci se blíží. Připravte se na omezení

24. 3. 2023 | Po Velikonocích začne oplocování staveniště, do konce roku začnou stroje hloubit základové jámy. Největší zdravotnická investice v zemi příštích několika let vznikne v městě pod Ještědem. Investice za více než tři miliardy korun v podobě Centra urgentní medicíny zajistí Liberci odpovídající moderní zázemí pro zdravotnické zařízení typu fakultní nemocnice.

FOTO: Milovník Jizerských hor Miloslav Nevrlý se stal čestným občanem Liberec

24. 3. 2023 | Zoolog, spisovatel, skaut a milovník přírody Miloslav Nevrlý rozšířil řady čestných občanů města pod Ještědem. Čestné občanství získal za přínos v oblasti přírodních věd, kultury a výchovy mládeže a ocenění převzal tento týden v obřadní síni liberecké radnice z rukou primátora Jaroslava Zámečníka.

Školní jídelny v Libereckém kraji zdražily už loni, teď šetří a kupují ve slevě

24. 3. 2023 | Většina školních jídelen v Libereckém kraji nezvýšila ceny obědů, což nově umožňovalo rozhodnutí ministerstva školství. To totiž schválilo nové stropy cen školních obědů. Od února může dojít k navýšení na 47 až 54 korun dle věku dítěte. Drtivá většina základních škol v kraji zvýšila ceny už na začátku školního roku, teď zdražovat nehodlají.

České dráhy budou nadále obsluhovat Jizerskohorskou železnici

23. 3. 2023 | Vozy Českých drah budou nadále zajišťovat vlakovou obslužnost na Jizerskohorské železnici. Na současný kontrakt, který vyprší koncem roku 2026, naváže smlouva nová. Kraj si od toho slibuje kvalitnější železniční služby pro cestující.

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou pořídí nové kloubové autobusy

23. 3. 2023 | Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) plánuje obnovit vozový park. Aktuálně běží veřejná nadlimitní soutěž na dodávku až patnácti nových kloubových autobusů s pohonem CNG. Dopravce odhaduje cenu na 10,15 milionů korun za vozidlo.

Zdroj: Liberecký deník - zprávy - liberecky.denik.cz
20:12:41 | 26.03.2023Zpravodajství LiberecDnes.cz

PID: Provoz sezonních vlaků a Brdského cyklobusu začne od 25. března 2023

V sobotu 25. března 2023 opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují hlavní město s turisticky atraktivními destinacemi ve středních Čechách i sousedních ...

V libereckém bytě odhalili veterináři množírnu koček, chovateli odebrali 23 zvířat

Inspektoři Krajské veterinární správy pro Liberecký kraj (KVS) při opakovaných kontrolách v uplynulých týdnech odhalili v bytě v centru Liberce množír ...

UDG s Pekařem vystoupí tuto sobotu v BUNKR Music clubu v Liberci

Během března a dubna vyrazí kapela UDG napříč Českou republikou na klubové turné, tentokrát s názvem Přístav 2023. Aktuálně další zastávkou bude již t ...

Festivaly Maker Faire letos zavítají do dvanácti českých měst

Festivaly kreativity Maker Faire se letos představí celkem ve dvanácti městech po celé republice. Na akcích se setkávají nadšenci i profesionálové, rů ...

Na Jizerskohorské železnici budou do roku 2033 nadále jezdit vozy Českých drah

Rada Libereckého kraje schválila novou smlouvu s Českými drahami na zajištění vlakové obslužnosti na Jizerskohorské železnici. Ta bude platit od prosi ...Neděle 26.3.2023
Liberecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes