LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Liberecký deník - zprávy

Z regionu

Liberecký deník - zprávy Zdroj: Liberecký deník - zprávy |

Studenti se utkali v soutěži o nejlepší technický model zhotovený 3D tiskem

26. 11. 2022 | Týmy osmi středních a vyšších odborných škol z Liberce, Jablonce nad Nisou, Varnsdorfu, Ústí nad Labem, Mnichova Hradiště, Kolína, Dačic a Karviné se probojovaly do finále prvního ročníku soutěže o nejlepší technický výukový model zhotovený 3D tiskem. Závěrečný souboj se uskutečnil v pátek 25. listopadu v budově G Technické univerzity v Liberci (TUL), role pořadatele se ujala místní fakulta strojní. ...

Hasiči získali dvě cisterny plné moderních technologií

26. 11. 2022 | V minulých dnech byly do výjezdu stanic Liberec a Jablonec nad Nisou Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje (HZS LK) zařazeny nové cisternové automobilové stříkačky. V jejich technickém vybavení se objevuje mimojiné i novinka v podobě nízkofrekvenční sirény.

Černí pasažéři, agrese i pocity křivdy. Dopravní podnik řeší nárůst stížností

26. 11. 2022 | /ANKETA/ Nejčastěji lidé žádají snížení výše pokuty či její odpuštění, v některých případech si stěžují na chování revizorů.

Krajští zastupitelé budou schvalovat rozpočet na rok 2023

25. 11. 2022 | Krajské zastupitelstvo bude v úterý 29. listopadu schvalovat návrh rozpočtu Libereckého kraje na rok 2023. Návrh již schválili radní. Kraj v příštím roce počítá s bezmála pěti miliardami příjmů a výdajů, což je o miliardu víc, než schválil vloni.

Vánoční strom rozzářil liberecké náměstí. Trhy začnou poslední listopadový den

25. 11. 2022 | /FOTO, VIDEO/ Tradiční slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskutečnilo v pátek 25. listopadu a opět si ho nenechaly ujít stovky diváků. 

Splnil si svůj sen. Pořádá pro handicapované kulturní pořady bez bariér

25. 11. 2022 | Zakladatel projektu Coolturně bez bariér se snaží vykouzlit úsměv na tvářích těm, kteří se za kulturou mnohdy nedostanou.

Města na Liberecku šetří elektřinou, adventní ozdoby budou vypínat

25. 11. 2022 | V neděli 27. listopadu začne advent. Období očekávání narození Ježíše Krista, Vánoce jsou za dveřmi. Po dvou letech trvání opatření proti šíření nemoci covid-19 se vše vrací k normálu. Města a obce mají připravené mnohde velkolepé programy na rozsvícení stromů na náměstích. Kvůli drahým energiím ale v období adventu trochu potemní.

V Liberci pojede od ledna více nočních spojů, zavezou pasažéry domů rychleji

25. 11. 2022 | V mnoha městech hlásí, že od příštího roku zdraží jízdné nebo kvůli úsporám omezí některé spoje. V Liberci je tomu naopak. Zdražení jízdného se nechystá a navíc začne od ledna jezdit více nočních městských autobusových linek, které vozí cestující domů po půlnoci.

Benefiční aukce umění Nadace Euronisa zaznamenala rekordní výsledek

24. 11. 2022 | Už dvacátý šestý rok po sobě se konala benefiční aukce Nadace Euronisa, jejíž výtěžek bude rozdělený mezi organizace pomáhající potřebným v Euroregionu Nisa. Draženo v liberecké Oblastní galerii bylo celkem 180 položek od 139 výtvarníků.

Kynologové hasičského sboru pátrali po pohřešovaných osobách, naštěstí cvičně

24. 11. 2022 | /FOTO/ Kynologové z Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje se nedávno účastnili cvičení, které se zaměřovalo na pátrání po pohřešovaných osobách. Proběhlo v okolí Hamštejnského hřebene a Měsíčního údolí a jeho účastníci měli za úkol cvičně poskytnout figurantům první pomoc, a to pod dohledem zdravotníka z Českého červeného kříže.

Na liberecké koleje vyjede zimní svítící tramvaj, nebude chybět zpívání

24. 11. 2022 | Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou vyšle v neděli 27. listopadu poprvé na městskou trať v Liberci zimní svítící tramvaj. Slavnostní jízda během první adventní neděle je určena všem Liberečanům, kteří chtějí společně rozjet advent ve městě pod Ještědem a zazpívat si.

Dobrovolníci shánějí peníze pro Natálku. V Liberci proběhne bazárek oblečení

24. 11. 2022 | Bazárek na podporu nemocné Natálky organizují dnes, ve čtvrtek 24. listopadu, dobrovolníci v Liberci. Zajděte v čase mezi 14. - 19. hodinou do prostor Lidušky v Palachově ulici a vyberte si něco pěkného. Peníze z prodeje půjdou na pomoc Natálce, kterou můžete podpořit i v online sbírce na webu znesnaze21.cz.

Brožura představuje rozhledny a vyhlídky Českého ráje, od Kopaniny po Trosky

23. 11. 2022 | Sdružení Český ráj vydalo na podzim novou tiskovinu – Rozhledny a vyhlídky Českého ráje. Materiál stručně představuje 14 známých rozhleden z celého regionu a zmiňuje také skalní vyhlídky, hradní a zámecké vyhlídky z ochozů či věží a nevynechá ani místa dalekých rozhledů.

VÁNOČNÍ ANKETA: Vybíráme letošní nejkrásnější vánoční strom Liberecka

23. 11. 2022 | Vážení čtenáři, opět po roce je tu advent a s ním už tradiční hlasování o nejhezčí vánoční strom na Liberecku.  

Vedení Liberce představilo své plány na další čtyři roky. Spolknou dvě miliardy

23. 11. 2022 | /FOTO, VIDEO/ Větší podpora osadních výborů, více peněz sportovním oddílům nebo participativní rozpočet každý rok. Dále vybudování sběrného dvora s ReUse centrem, vylepšení autobusových zastávek a parků či rekonstrukce Technikova pavilonu v bývalém areálu LVT nebo rozvoj areálu ve Vesci. To je výčet jen malého zlomku plánů, které si určilo na nadcházející čtyři roky nové vedení města Liberce. Počítá s tím, že každý rok z rozpočtu města půjde na investice i provozní náklady odhadem kolem půl mili ...

Malé knihovny bojují o titul nejlepší v Libereckém kraji

23. 11. 2022 | Popáté vyhlásil Liberecký kraj soutěž o nejlepší knihovnu v regionu. O titul té nejlepší v uplynulém roce bojuje ve finále dvanáct malých knihoven, vždy tři z každého okresu. Vítězové dostanou kromě titulu odměnu ve výší 40 tisíc korun. Vítězové budou vyhlášeni 29. listopadu v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Cestující budou mít smůlu. Turnovská pokladna Českých drah se zavírá

23. 11. 2022 | Liberecký kraj se od příštího roku nebude podílet na fungování pokladny Českých drah v Turnově. Dlouholetí zaměstnanci budou přesídleni na přepážky v jiných městech.

Domovy důchodců chybí, města reagují. Hrádek už začal stavět, Liberec se chystá

23. 11. 2022 | /VIZUALIZACE/ Více míst v domovech pro seniory. Města v Libereckém kraji reagují na stále vyšší počet seniorů v populaci a plné pořadníky s žádostmi o umístění v domovech. S výstavbou nového domova začali například v Hrádku nad Nisou, další místa pro důchodce chce přístavbou zajistit i Liberec.

Přestavba za 50 milionů. Tržní náměstí a Pastýřskou v Liberci čeká velká proměna

22. 11. 2022 | Liberec se připravuje na velkou přestavbu Tržního náměstí, Pastýřské ulice a přilehlého okolí. Půjde o jeden z největších projektů posledních let, který bude stát takřka padesát milionů korun. Město nyní vypisuje veřejnou zakázku na stavbu, a to včetně zadávací dokumentace. Hotovo by mělo být do podzimu následujícího roku.

Liberecká nemocnice dostane příspěvek na určování vzorků koronaviru

22. 11. 2022 | Tři sta tisíc korun dostane Krajská nemocnice v Liberci na určování nových mutací koronaviru tak zvanou metodu NGS nebo-li sekvenování nové generace. Polovinou částky přispěje nemocnici Liberecký kraj ze svého krizového fondu, druhou polovinu příspěvku poskytne Krajská hygienická stanice. Celkové náklady na určování vzorků jsou ovšem asi jeden milion korun.

Zdroj: Liberecký deník - zprávy - liberecky.denik.cz
06:12:30 | 27.11.2022Zpravodajství LiberecDnes.cz

ČSÚ: V České republice je přes dva miliony rodinných domů, nejvíce ve středních Čechách

K 26. březnu 2021 bylo v Česku celkem 2 317 276 domů. Ve srovnání s předešlým sčítáním v roce 2011 tak přibylo přes 159 tisíc domů. Za posledních 30 let se počet domů v Česku zvýšil dokonce o 449 tisíc, což představuje téměř pětinu celkového ...

Vojenské lesy opravily v Ralsku historické hroby z prusko-rakouské války

Péče Vojenských lesů a statků o památky a pamětní místa ve vojenských lokalitách má další splněný cíl. Státní podnik obnovil 14 válečných hrobů z prus ...

Jak mít domov neustále pod dohledem? Spolehněte se na Somfy

Chytrá domácnost již není úplnou neznámou, ale naopak běžnou součástí moderních domovů. Díky využití moderních technologií můžete mít přehled o tom, c ...

Lékařům přidá VZP ke smlouvě za novou ordinaci v preferovaných lokalitách stovky tisíc

VZP dlouhodobě vyhodnocuje dostupnost hrazených služeb s cílem identifikovat lokality se zhoršenou dostupností primární zdravotní péče (typicky se jed ...

Vratislavické Desítky hostily tradiční setkání krajských radních s primátory a starosty

Tradiční setkání členů rady kraje s primátory, starostkami a starosty měst a obcí Libereckého kraje hostilo v úterý 22. listopadu kulturní centrum 101 ...Neděle 27.11.2022
Liberecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.