LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Zapni mozek, vyřeš problém, vyhraj! Liberec Ideathon otevřel registrace soutěžícím

14.03.2024
Již počtvrté e stane líhní nových studentských projektů s ambicí rozvíjet kraj pod Ještědem projekt Liberec Ideathon. Cílí na studenty středních škol a Technické univerzity v Liberci. Čtyři výzvy letos pro studenty připraví Liberecký kraj, statutární město Liberec, science centrum iQLANDIA a Agentura regionálního rozvoje prostřednictvím značky Crystal Valley podporující tradiční sklářské řemeslo.
Foto: kraj-lbc.cz
Zvolit si výzvu, vypracovat a odprezentovat projekt, během toho konzultovat s mentory a zúčastnit se dvou užitečných seminářů. To je zhruba náplň čtyřiadvaceti hodin Ideathonu, který startuje ve čtvrtek 18. dubna krátce po poledni ve vratislavických Desítkách a společenském centru IGI.

"Od Ideathonu očekáváme především zapojení mladých lidí do řešení současných výzev našeho regionu. Jdeme do toho se záměrem podchytit názory a nápady mladé generace a dál s nimi pracovat," říká Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. "Mimo podporu inovativních podniků a startupů chceme být i u vzdělávání mladých lidí, proto nám dává smysl pořádat podobné akce jako je Liberec Ideathon," dodal Jan Mašek, vedoucí krajské kanceláře agentury CzechInvest, jednoho z pořadatelů soutěže.

Ideathon postaví soutěžící již tradičně před výzvy, které v regionu rezonují. Vysoce aktuální téma přináší Liberecký kraj. Jeho výzva je zaměřená na rozvoj kompetencí v oblasti duševního zdraví. Výstupem má být soubor opatření vedoucích ke zvýšení informovanosti o možnostech prevence či svépomoci. Řešit mají rovněž situaci těch, kteří se již potýkají s psychickými problémy a rádi by vyhledali odbornou pomoc.

Tvorba návrhu co nejefektivnějšího využití plochy pod FVE panely nové elektrárny Statutárního města Liberce je druhou, rovněž aktuální výzvou soutěže. Nabídne realizaci technicky zaměřeným týmům. Požadované řešení by mělo korespondovat s vizí šetrného využívání energie generované samotnou elektrárnou a co nejmenší náročností z pohledu zapojení lidského faktoru a jeho vytížení.

Do skláren i za poznáním


Dvě výzvy postaví soutěžící do rolí marketérů. První je zaúkoluje tvorbou konceptu hry propojující zajímavá místa v Křišťálovém údolí, oblasti pyšnící se tradicí výroby skla, bižuterie a šperků. Požadovaným výsledkem má být vyšší návštěvnost sklářských provozů a dalších institucí v regionu.

Výsledkem druhé výzvy má být pro změnu marketingová strategie pro kulturně-vzdělávací akce science centra iQLANDIA. Náplní výzvy je rozšíření portfolia akcí tematicky zaměřených na chytrou zábavu a s tím spojené rozšíření cílových skupin potenciálních diváků.

"Poslední ročníky se mezi studenty setkaly s velkým ohlasem, i proto doporučujeme včasnou registraci soutěžních týmů. Kapacita vratislavických Desítek je totiž omezená," řekl Jiří Ulvr, člen rady Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. I díky stálé podpoře hlavních partnerů, Libereckého kraje, Technické univerzity v Liberci a nově Statutárního města Liberec se bude opět soutěžit o výhru 120 tisíc korun.

Zdroj: Liberecký kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Na Frýdlantsku vyjela dodávka na přepravu jízdních kol. Mimořádně posílí tamní náhradní autobusovou dopravu

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka ...

Zákon o podpoře bydlení prošel v Poslanecké sněmovně prvním čtením, má chránit lidi ohrožené bytovou nouzí

Hlavním cílem zákona je nastavit komplexní systém podpory vedoucí ke snižování bytové nouze v ČR. Předložený návrh nabízí v praxi osvědčené nástroje - ...

Dětské centrum Liberec se připravuje na legislativní změny v oblasti péče o děti do 3 let

Dětské centrum Liberec - významné zdravotnické zařízení v regionu, které pečuje o děti do tří let - se nyní připravuje na legislativní změny. Ty budou ...

Botanická zahrada v Liberci dostane ke 130. narozeninám novou vizuální identitu

Novou vizuální identitu získá Botanická zahrada v Liberci. Změní se logo i vzhled propagačních materiálů či informačních textů pro návštěvníky. Nejsta ...

Železniční dopravu na Frýdlantsku přeruší rekonstrukce tratí, nahrazena bude náhradní autobusovou dopravou

Stavební práce Správy železnic na tratích Liberec - Raspenava a Frýdlant v Čechách - Jindřichovice pod Smrkem přeruší po většinu léta a začátek podzim ...

Středa 17.7.2024
Liberecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes