LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Farmářské slavnosti v Libereckém kraji

Kdy:
Sobota 16.08.2014 od 10:00 hod
Kde:
Farma Nový Dvůr,Sosnová 83, Liberec
Sdílet:

FARMÁŘSKÉ SLAVNOSTI POKRAČUJÍ V LIBERECKÉM KRAJI

Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov a přibližte jim život našich zemědělců. Ministerstvo zemědělství připravilo letos již třetí Farmářskou slavnost pro rodiny s dětmi, která se bude konat 16. srpna na Farmě Nový Dvůr u České Lípy.

Přestože statek samotný má více jak dvousetletou historii, rodinnou farmou se stal teprve před pár lety.
Původně rekreační objekt se manželé Krejzovi rozhodli během několika málo let změnit na výtvarný ateliér, výstavní síň a zejména kozlín. Ten dal v roce 2007 vzniknout současné kozí Farmě Nový Dvůr, která se zaměřuje na chov Českých hnědých krátkosrstých koz.
Statek se nachází v těsné blízkosti národní přírodní památky Peklo a na místě statku stával ve 13. - 14. století hrádek, jehož stopy lze na místě zahlédnout dodnes.

I sem Ministerstvo zemědělství zve všechny, kteří se rádi seznámí s prací a životem českých zemědělců.

"Chceme těmito akcemi podpořit zájem mladých rodin a dětí o tradice a venkov, namísto toho, aby trávily volný čas v obchodních centrech nebo u počítačů," říká ministr zemědělství Marian Jurečka.

Zemědělství je dnes velmi moderní a zajímavý obor a nahlédnutí přímo do centra života našich sedláků rozhodně stojí za to. V Novém Dvoře je kromě prohlídky farmy zaměřené na živočišnou výrobu nachystán i bohatý program pro děti v podobě her, kvízů a zábavných "vesnických" aktivit.
Chybět nebudou výlov rybníčku, skákání v pytli, slalom s trakařem a řada dalších. To vše samozřejmě o ceny.

Nudit se nebudou ani rodiče. Připraven je pro ně farmářský trh s ochutnávkami regionálních potravin a produktů místních farem s prodejem ze dvora. Právě ten totiž umožňuje pohodlný způsob nákupu čerstvé zeleniny, mléka a mléčných výrobků, drůbeže, králičího masa, živých ryb nebo jiných produktů přímo u místních zemědělců.

Na Farmářských slavnostech pro rodiny s dětmi, které Ministerstvo zemědělství každoročně s velkým úspěchem pořádá, návštěvníci kromě informací o potravinách v informačním stánku obdrží také přehled a kontaktní údaje na farmáře s prodejem ze dvora v regionu i brožuru s informacemi o potravinách oceněných značkou Regionální potravina a Klasa. Cílem projektu je pomoci lidem se lépe orientovat v tom, co se v Česku vyrábí a co dobrého naši zemědělci produkují. V sobotu 16. srpna se v Novém Dvoře můžete těšit například na výborné kozí sýry.

Nachystány jsou i interaktivní dílny, zájemci si budou moci vyzkoušet i klasické dojení krávy na simulátoru. O pestrý hudební program v průběhu celého dne se postarají Staročeští heligonkáři.

Vstup na celou akci je pro návštěvníky zdarma.

Hlavní program:
10.30 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
11.00 MYŠ & MAŠ - Minitalentová soutěž
11.30 STAROČEŠTÍ HELIGONKÁŘI - Staročeská lidová muzika
12.00 BUBLINKOVÁNÍ
12.30 MYŠ & MAŠ - O pohádkách
13.15 STAROČEŠTÍ HELIGONKÁŘI - Lidový folklór
13.45 BUBLINKOVÁNÍ
14.15 MYŠ & MAŠ - Minitaneční
15.00 STAROČEŠTÍ HELIGONKÁŘI - Mix lidových písniček a skladeb

Fotogalerie:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí83,163976669312