LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz » Monitor zpráv » Krimi zprávy z regionu » HZS Libereckého kraje

Krimi zprávy z regionu

HZS Libereckého kraje Zdroj: HZS Libereckého kraje |

Den požární bezpečnosti

30. 7. 2021 | Den požární bezpečnosti Již několik let bývá pátek třináctého vyhlašován Dnem požární bezpečnosti. Letos tento den připadá na 13. srpna. Nosným tématem je Požární ochrana domácností. Doba covidová, a z ní vyplývající mimořádná opatření, nám nedovolují přivítat Vás v prostorách našich stanic na Dnech otevřených dveří. Přesto se s Vámi rádi podělíme o informace, jejichž znalost Vám může prospět při zajištění vlastní bezpečnosti a bezpečnosti vašich blízkých, ochraně majetku, domu či bytu. Nenecht ...

Poděkování příslušníkům HZS LK z územního odboru Semily za dobrovolnou pomoc

28. 7. 2021 | Poděkování patří příslušníkům, pprap. Jindřichu Vanclovi Dis. a pprap. Pavlu Šrejmovi, za pomoc při prvotních opatřeních organizovaných Školním a výcvikovým zařízením HZS ČR po ničivém tornádu v Jihomoravském kraji.

Požár obytného domu, Jablonec nad Nisou

25. 7. 2021 | Několik minut po půlnoci s datem 24. 7. 2021 vyjeli hasiči k požáru bytu do Jablonce nad Nisou ul. Svatopluka Čecha.

Přívalové deště a povodně na Liberecku a Českolipsku

19. 7. 2021 | Hasiči vyjížděli v souvislosti s bouřkou a přívalovým deštěm od pátečního odpoledne 16. 7. do pondělního rána 19. 7. k více jak 200 událostem, zejména na Liberecku a Českolipsku.

Noční bouřky v noci ze středy 14. 7. na čtvrtek 15. 7. zaměstnaly hasiče hlavně na Semilsku a Jablonecku

15. 7. 2021 | Největší příjem událostí v souvislosti s bouřkou zaznamenalo Krajské operační a informační středisko HZS LK mezi 22:00 hodinou a 02:00 hodinou.

Požár průmyslové haly v Turnově

14. 7. 2021 | Včera, krátce před půl druhou odpoledne přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje informaci o požáru střechy výrobní haly v Turnově. Operační důstojník na místo události postupně povolal jednotky z druhého stupně požárního poplachu.

Hasiči - lezci cvičili v centru Liberce

13. 7. 2021 | Na staveništi v centru Liberce se uskutečnil výcvik pro lezecké družstvo stanice HZS Liberec. V rámci této odborné přípravy čekaly na lezce dva úkoly:

Přebor HZS ČR v plážovém volejbalu 2021

9. 7. 2021 | Ve dnech 7. - 8. září 2021 pořádá HZS Libereckého kraje Přebor HZS ČR v plážovém volejbalu. Hlavními organizátory tohoto přeboru jsou HZS Libereckého kraje, Sportovní klub HZS Libereckého kraje, z. s. a Česká hasičská sportovní federace, sportovní svaz hasičů, z. s.

Výcvik Kynologické záchranné skupiny HZS LK

6. 7. 2021 | Na letišti v Lomnici nad Popelkou a jeho okolí členové Kynologické záchranné skupiny HZS LK spolu s příslušníky ze Záchranného útvaru HZS ČR a HZS kraje Vysočina cvičili se svými čtyřnohými pomocníky.

Výcvik technické dovednosti při vybudování stanoviště nouzového přežití

5. 7. 2021 | V rámci projektu „Posílení bezpečnosti společného příhraničí v oblasti Jelenohorské kotliny, Jizerských hor a Krkonoš, CZ.11.1.23/0.0/0.0/16_023/0000905", proběhla ve dnech 23. - 24. 6. 2021 akce na téma „Výcvik technické dovednosti při vybudování stanoviště nouzového přežití“. Aktivity se zúčastnilo 20 hasičů (5 PL + 15 CZ - HZS LK).

Odřad Libereckého kraje – den devátý

5. 7. 2021 | Tentokrát byl scénář pro dnešní den odlišný. Místo ranního rozdílení jsme začali balit náš Base camp, uklízet a připravovat se na několikahodinovou cestu do Libereckého kraje.

Odřad Libereckého kraje – den osmý

3. 7. 2021 | Průběh sobotního rána v našem Base campu nijak nevybočoval z přirozeně fungujícího rytmu odřadu HZS LK. Okolo šesté hodiny všichni vstávají, dají si snídani, u které už se hasiči připravují na dnešní činnost a utvoří jednotlivé pracovní skupiny.

Odřad Libereckého kraje – den sedmý

2. 7. 2021 | Osm dní poté, co v historii Mikulčic zanechalo nesmazatelnou stopu ničivé tornádo, členové odřadu HZS LK ráno opět začali s likvidačními pracemi v podobě odklízení suti, řezání stromů a oprav střech. Každý den se však požadavky na námi poskytovanou pomoc mění a my na ně musíme v průběhu dne pružně reagovat.

Poděkování od manželů Mgr. Hany Kučerové a PaedDr. Antonína Kučery z Mikulčic

2. 7. 2021 | Ředitel HZS Libereckého kraje dnes obdržel email s poděkováním od manželů Kučerových z Mikulčic. Velmi rádi se o toto poděkování manželů Kučerových podělíme i s Vámi, protože je to poděkování nejen jmenovaným příslušníkům HZS Libereckého kraje, ale i všem ostatním příslušníkům a členům jednotek SDH obcí zařazených do odřadu Libereckého kraje. Současně tímto zveřejněním chceme poděkovat i my manželům Kučerovým za to, že si i v tak těžké době našli čas nám napsat tyto řádky a přejeme jim, aby na n ...

Odřad Libereckého kraje – den šestý

1. 7. 2021 | Z Libereckého kraje se ve dvě hodiny ráno vydalo do Mikulčic na jižní Moravu 50 příslušníků HZS LK a členů dobrovolných jednotek obcí. Po příjezdu čerstvých sil tak proběhlo již třetí střídání odřadu v Base campu.

HZS Libereckého kraje opouští po 33 letech nprap. Miloš Jakubík

1. 7. 2021 | Ve středu 30. června 2021 vystoupil z řad HZS Libereckého kraje vyšetřovatel požárů nprap. Miloš Jakubík.

Odřad Libereckého kraje – den pátý

30. 6. 2021 | Skončil další den společného odřadu hasičů z Libereckého kraje.

Pořízení průmyslových vysavačů HYDRA LIGHT

30. 6. 2021 | Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje letos v květnu pořídil tři nové průmyslové vysavače HYDRA LIGHT. Vlastnosti pořízených prostředků najdou využití hlavně u technických zásahů například při povodních nebo záplavách.

Zdroj: HZS Libereckého kraje - hzscr.cz
02:12:37 | 03.08.2021Zpravodajství LiberecDnes.cz

Nebojte se snímkující Cessny. Bude na Liberecku mapovat lokality, které se přehřívají

V srpnu proběhne nad Libercem letecké snímkování. Výzkum ukáže, která místa ve městě se přehřívají. Pohyb letadla v nízké výšce nad městem by mohl v druhé polovině prázdnin občany zaujmout, některé možná i zneklidnit. Není se však čeho bát. Jedná se ...

Příprava stavby koupaliště v Dubici na Českolipsku je zase o kus dál

Krůček po krůčku postupuje město Česká Lípa směrem k tolik očekávanému venkovnímu koupališti. Nyní je kompletně dokončena studie budoucí podoby areálu ...

Magistrát odprezentoval výsledné řešení parku v Jabloneckých Pasekách

V rámci pravidelného plánování s veřejností se dočká obnovy park v Jabloneckých Pasekách. Na projektu, který vzešel z návrhů občanů při zjišťování pot ...

Na policejních služebnách v Libereckém kraji přibylo 24 nových vozidel Škoda Kodiaq

Dnes 30. 7. policisté z jednotlivých útvarů Krajského ředitelství policie Libereckého kraje převzali do užívání 24 vozidel v policejním provedení znač ...

Liberecký kraj prodal v prvním pololetí nepotřebné nemovitosti za téměř 32 milionů korun

Patnáct nemovitostí za zhruba 32 miliony korun během prvního pololetí tohoto roku prodal Liberecký kraj. Zejména se podařilo v souladu s uzavřeným mem ...Úterý 3.8.2021
Liberecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.