LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Co nového na turnovské Špéře?

12.04.2019
TURNOV - Je toho hodně. Na budově školy se objevil nový komín, který odvádí spaliny z kovárny pro umělecké kováře. Někteří z vás byli svědky, když jeřáb "složil" starý komín, který nevyhovoval jak polohou na pozemku Žluté ponorky, tak již svou sešlostí věkem. Podařilo se nám získat finance na nový, staticky nezávislý komín, který je "ozdobou" fasády, ale hlavně nekouří našim sousedům v centru města do oken a na balkony. Jak mě oslovil jeden ze sousedů: "Paní ředitelko, nám začal úplně jiný život."
SŠUP Turnov | Foto: kancelar-hejtmana.kraj-lbc.cz
Konečně mají všechny třídy ve škole nový, moderní nábytek, třídy už nejsou muzeem, ale moderně vybavenými učebnami.

Mohli bychom to vše brát jako dárek učitelům ke dni učitelů, ale ten největší dárek připravili všem naši žáci a někteří naši pedagogové. V pátek 29. 3. 2019, vlastně hned druhý den po mezinárodním dni učitelů, sehrálo družstvo pedagogů již druhý ročník přátelského utkání v hokeji proti našim žákům. Málokdo si umí představit, s jakou vervou do toho šli učitelé, muži posíleni o jednu dámu. Proti nim se postavili žáci, mladí kluci a jedna dívka, natěšeni, že to konečně kantorům nandají. Celá škola fandila z hlediště z plných plic. Užili jsme si všichni hodně velkou legraci, kdy jsme se nesmáli výkonům, ale originalitě prováděných figur na ledě a, jako vždy u špéráků, originalitě dresů. Obdiv patřil výdrži učitelů při výhře nad žáky 17:7, fair play hře obou družstev i tomu, že v pondělí se všichni živí a zdraví dostavili do školy. Z celého utkání byl pořízen záznam a návštěvníci školy ho mohou shlédnout při dnech otevřených dveří na monitoru v nově upraveném vstupním vestibulu naší budovy.

Ano, i letos nás čekají víkendové Dny otevřených dveří, po roční přestávce společně se staročeskými trhy. Poslední víkend v květnu, 25. a 26. 5. 2019, nás přijďte navštívit, budeme tak trochu slavit 135. výročí založení školy, sjedou se absolventi, vystavíme staré fotografie z historie školy, čeká Vás módní přehlídka na červeném koberci na ponkách v kovárně, nějaká odborná přednáška, ukázky maturitních prací a klauzur. Prostě bude opět na co se dívat. Věříme, že když má o nás zájem vysílání ČT (Polopatě, Toulavá kamera), výpravy z Francie, Švédska, projeví konečně zájem i obyvatelé Turnova. Je smutné, že jsou Turnováci, kteří u nás ještě nikdy nebyli, neviděli tu krásu, kterou nabízí naše galerie na chodbách. Správné chlapy jistě nalákáme na kovařiny, dámy na šperky, děti na hračky z našich oddělení. Nikdo nepřijde zkrátka, zatím vždy odcházeli návštěvníci překvapeni a nadšeni.

A možná se i místní zamyslí nad tím, proč tak málo žáků z okolí se hlásí na naši školu, je to opravdu jen pár žáků, většinu máme z daleka, i ze zahraničí. Vždyť zde nabízíme nejen teorii, ale i využití talentu a zručnosti ve slévárně, ve dvou kovárnách, rytecké a zlatnické dílně, v dílně broušení drahých kamenů. Snad konečně i rodiče pochopí, že uplatnění po absolvování je velké, na Dnech otevřených dveří se bude prezentovat celá řada firem, které se staly našimi partnery a hledají zaměstnance právě z řad našich absolventů z okolí. A pozor, k nám se nedělají přijímačky z matematiky a češtiny, ani nám nehrozí maturita z matematiky.

Ještě není pozdě. Trochu jsme u prvních kol přijímacího řízení v lednu oddělili zrno od plev, talent od netalentu, takže máme ještě několik volných míst, která můžeme obsadit po dalším kole talentových zkoušek, které se konají dne 23. 5. 2019.

Všechny informace naleznete na našich webových stránkách www.supsturnov.cz.
Autor: Ing. Jana Rulcová, ředitelka SUPŠ a VOŠ Turnov
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

V Liberci postaví Lidl další prodejnu nové generace

Současná prodejna Lidl v Liberci v ulici Vratislavická bude od 17. června na několik měsíců uzavřena. Během této doby bude na jejím místě postavena prodejna nové generace. Zákazníci se mohou těšit na větší a modernější prostory, díky kterým bude ...

Liberečtí inspektoři uložili pokutu 150 tisíc korun stavební firmě za netřídění odpadů

14.06.2019 | Z regionu

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Liberci uložili pokutu 150 tisíc korun stavební společnost ...

VZP přispěje dárcům krve až dva tisíce korun

14.06.2019 | Zpravodajství

Až dva tisíce korun mohou od letoška dostat dárci krve od Všeobecné zdravotní pojišťovny jako příspěvek na rehabilitační aktivity. Oproti loňsku nejsi ...

Přijďte v sobotu do ZOO Liberec se starým spotřebičem, získáte dětskou vstupenku

13.06.2019 | Z regionu

LIBEREC - Už 10. ročník akce nazvané S vysloužilci do ZOO se uskuteční v sobotu 15. června v liberecké zoologické zahradě. Ve spolupr ...

Putovní Křišťálovou popelnici získal tentokrát středočeský Beroun!

13.06.2019 | Z regionu

HRADEC KRÁLOVÉ - Obyvatelé ČR třídí stále více odpadů. Města a obce se jim také snaží k tomu poskytnout co nejlepší podmínky. Díky tomu má možnost tří ...Úterý 18.6.2019
Liberecký kraj
Další regiony »


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.