LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Nadační fond Albert rozdělil v Libereckém kraji 240 tisíc korun vítězným dobročinným projektům

08.03.2024
Nadační fond Albert ocenil šestici organizací z Libereckého kraje, které se starají o děti a mladé lidi ze sociálně složitého prostředí. O nejlepších projektech v programu Bertík pomáhá 2024 rozhodli zákazníci místních obchodů Albert. Celkově fond rozdělil 240 tisíc korun. Za posledních čtyři roky, které ovlivnila pandemie koronaviru i složitá ekonomická situace, se podpora v kraji vyšplhala na milionu korun.
Foto: kraj-lbc.cz
Okolnosti posledních let ukázaly, že Nadační fond Albert dokáže vystoupit vysoko nad rámec své letité komunitní podpory. Loni ve srovnání s rokem 2019 ztrojnásobil své dary na hodnotu přes 14 milionů korun a navýšil také počet podpořených organizací.

"Jsme opravdu hrdí, že v Libereckém kraji jsme během posledních čtyř let mohli rozdělit bezmála milion korun. Kromě běžné podpory naše pomoc představovala také materiální dary v podobě dezinfekcí, rukavic, hraček, knížek či školních potřeb," popsala Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert.

Slavnostní setkání u příležitosti ocenění vítězných organizací v programu Bertík pomáhá 2024 včera hostil Krajský úřad Libereckého kraje. "Podat pomocnou ruku tam, kde to je nejvíc potřeba, a adresně pomáhat sociálně slabým je hlavním úkolem Libereckého kraje. Jsem ale moc rád, že se podobných iniciativ stále častěji ujímají i dobrovolníci a nadace. V Nadačním fondu Albert pracují lidé s dobrým srdcem, kteří jsou příkladem humanity a empatie. Zaslouží si proto velké poděkování, stejně jako všichni ti, kteří ani na okamžik neváhají pomoci člověku v nouzi," dodal náměstek hejtmana Libereckého kraje Petr Tulpa.

Bertíci pomáhají dětem žít lépe

Čtyřiadvacátý ročník charitativního programu proběhl na podzim a tradičně propojil místní komunity. Bertíci přináší unikátní příležitost, jak se může veřejnost seznámit s činností i konkrétními příběhy organizací v regionu. "Naši zákazníci, kterým patří velké poděkování, podpořili v Libereckém kraji projekty z blízkého okolí zaměřené na vzdělávání, mentální zdraví i smysluplné trávení volného času," upřesnil Peter Daňo, národní ředitel hypermarketů Albert.

V každém ze dvou regionů v Libereckém kraji se na podzim ucházely o přízeň zákazníků tři nejlepší projekty vybrané odborníky. Nadační fond Albert mezi ně na základě hlasování v pěti místních obchodech Albert rozdělil 240 tisíc korun. Šesticí podpořených organizací jsou liberecké Centrum Protež a Komunitní středisko Kontakt, Charita Česká Lípa, Dětský domov Dubá-Deštná, centrum Locika a novoborská Rodina v centru.

"Finance využijeme k podpoře programů a aktivit pro rodiny s dětmi žijící v azylovém domě. Ty umožní naučit rodiče trávit volný čas se svými dětmi aktivním způsobem a dají volným chvílím smysl. Projekt podpoří rodinné vztahy, posílí sebeúctu dětí i rodičů, aby se zlepšila kvalita jejich života," popsala Renata Dvořáková, projektová manažerka Charity česká Lípa. Lepší život dětem zajistí také projekt nízkoprahového zařízení Vafle v Novém Boru: "Děti z našeho klubu můžou vyrazit na pobyty do Brna, sjíždět řeku Jizeru nebo objevovat vesmír v planetáriu. Letos je to deset let spolupráce s Nadačním fondem Albert, která přinesla širší poznání světa téměř 200 dětí a mladým dospělým," popsala Michaela Hanykýřová z organizace Rodina v centru.

Bertík pomáhá 2024: Oceněné projekty v regionech Libereckého kraje

Centrum Protěž, Liberec - Léto s Protěží

Projekt nabízí dětem z pěstounských rodin možnost zažít léto plné zábavy i vzdělávání mimo jejich bublinu. Díky přístupu sociálních pracovníků si mohou vyzkoušet místopisné, zeměpisné a přírodovědné aktivity, výtvarné aktivity, rozšíří si povědomí o zdravém životním stylu a posunout limity fyzické zdatnosti.

Komunitní středisko Kontakt, Liberec - Kdo si hraje, nezlobí

Příměstské tábory pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, které s ohledem na socioekonomickou situaci rodiny nemají možnost trávit léto aktivním a smysluplným způsobem.

Charita Česká Lípa - Dětské úsměvy v azylovém domě Jonáš

Projekt umožňuje realizaci volnočasových aktivit pro děti a jejich rodiče, kteří žijí v azylovém domě. Cílem je vytvořit prostředí, ve kterém si rodiny mohou vychutnávat společně strávený čas plný radosti, vzdělávání a kreativity. Projekt nabízí širokou škálu aktivit, které mají za cíl posílit vztahy mezi rodiči a dětmi a podpořit jejich celkový rozvoj.

Rodina v centru, Nový Bor - Podpora preventivních aktivit NZDM Vafle

Projekt nabízí dětem a mladým lidem navštěvujících nízkoprahové zařízení Vafle v Novém Boru skupinové volnočasové aktivity, které rozšíří jejich stávající způsoby trávení volného času a naučí je novým životním dovednostem.

Dětský domov Dubá-Děštná - Arteterapie a individuální terapie

Terapeutickými přístupy chceme hlouběji proniknout do vnitřního světa dětí, které jsou umístěny do systému ústavní péče. Potřebujeme jim lépe rozumět, pochopit jejich pocity a projevy chování, abychom jim mohli zmírnit emoční trauma.

Centrum LOCIKA - Dětství bez násilí

Děti ohrožené domácím násilím potřebují specializovanou a nízkoprahovou pomoc. Projekt plánuje posílit kapacity specializovaného chatu a e-mailového poradenství, aby minimálně 500 dětí získalo rychlou a bezpečnou podporu. Cílem je zlepšit dostupnost a reakční dobu na pomoc ohroženým dětem a přispět k jejich ochraně a zdravému vývoji.

Zdroj: Liberecký kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

SZÚ: Umělé povrchy hřišť či sportovišť mohou uvolňovat zdraví škodlivé látky

SZÚ upozorňuje subjekty, které pořizují pro dětská hřiště, sportoviště a další provozy umělé pryžové povrchy, na nutnost vyžadovat certifikaci výrobků s důrazem na zdravotní nezávadnost. Některé materiály používané k výrobě těchto povrchů totiž ...

Ředitelství silnic a dálnic začalo stavět další část obchvatu České Lípy

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo stavbu 1,5 kilometru dlouhého úseku přeložky silnice I/9, která bude součástí obchvatu České Lípy v Liberec ...

V loňském roce zaplatila VZP za léčbu hemofilie téměř miliardu korun

Hemofilie je vzácné dědičné onemocnění, které se projevuje poruchou srážlivosti krve. Vloni se s ním léčilo 1326 klientů VZP (dvakrát více mužů). Léčb ...

Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

Stavbu retenční nádrže Perlík za 7,8 milionů korun dokončily Lesy České republiky na úpatí Smrku, nejvyššího vrcholu Jizerských hor. ...

Hračka Jeepu na baterie představuje vážné riziko, zjistila inspekce

Česká obchodní inspekce zjistila, že na vnitřním trhu je v nabídce výrobek, který představuje vážné riziko pro životní prostředí. Jde o výrobek Hračka ...

Středa 24.4.2024
Liberecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes