LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz » Zpravodajství » Magazín

Při stěhování na druhý konec republiky vám může pomoci internet

05.08.2022
Vyřizování nezbytných záležitostí, které jsou spojené se stěhováním, je dnes mnohem jednodušší. Celá řada věcí se dá vyřídit online cestou.
Ilustrační snímek | Zdroj: pxhere.com

Při stěhování na druhý konec republiky vám může pomoci internet


Stěhovat se můžeme z mnoha důvodů. Jedním z nich je odchod za novým zaměstnáním. Dnes je to naprosto běžná záležitost a už dávno neplatí, že se člověk v jednom městě narodí, vystuduje, založí rodinu a prožije i své stáří.

- Velký vliv mají na stěhování za prací také celkem značné rozdíly v pracovních nabídkách a ohodnocení konkrétních profesí.

- Jiný plat nabízejí velká města a jiný dostanete v menších obcích.

Je ale celá řada zaměstnání, která se dají vykonávat prakticky odkudkoliv. Stačí k nim pouze mobilní telefon, internet a dostatečné schopnosti. Pak můžeme nové působiště vybírat podle jiných kritérií.

- Rozdíly mezi jednotlivými kraji či okresy nejsou pouze v pracovních nabídkách, ale také v cenách nemovitostí.

- Byt, za který v hlavním městě zaplatíte několik milionů, může být v jiných částech naší republiky za několik set tisíc.

Nové, a hlavně vlastní bydlení, by tak nemělo být vůbec problematické. Hypotéka, která nepřesáhne ani jeden milion, se dá docela dobře za několik let splatit. Nový domov si také nezapomeňte pojistit. Včasné pojištění vám může ušetřit mnoho pozdějších starostí.

Na některé záležitosti je třeba myslet včas


Před samotným nastěhováním do nového bytu je nutné zařídit celou řadu věcí. Některé se mohou odložit na první dny po nastěhování. Můžete tak ale přijít o část pohodlí a komfortu. Nezbytné je nahlášení změny trvalého pobytu. Je to velice jednoduché. Stačí zajít na místní úřad a tam prostě změny nahlásit. Automaticky se tak ruší předešlé místo trvalého pobytu.

- Změnu je také nutné nahlásit na všech důležitých úřadech.

- K těm patří zdravotní pojišťovna, ČSSZ.

- U žadatelů o zaměstnání, kteří jsou vedeni na Úřadu práce, je třeba tyto změny nahlásit i zde.

- Pro podnikatele platí povinnost hlášení na Živnostenském a Finančním úřadě.

O komfort a pohodu na samém začátku bydlení by vás mohlo připravit prodlení při zajištění dodavatelů energií. I to je tedy třeba vyřešit zavčasu. V současné době není problém vše vyřídit i v případě, že se stěhujete na druhý konec republiky. Téměř vše se dnes dá vyřídit online cestou. Připojení k internetu má s dodavateli energií jednu společnou věc. A tou je lhůta, kterou budete muset čekat. U energií to mohou být až tři měsíce. Na internet si počkáte většinou do prvního dne následujícího měsíce. Možným řešením je i internet v mobilu, stačí si vybrat mobilní tarif s neomezenými daty.

Přechod k jinému lékaři není problém. Stačí ho jen najít


Další nezbytností, kterou budete muset vyřídit, je hledání lékařů. A to nebude vždy jednoduché. Informace o lékařích, kteří přijímají pacienty, si můžete najít předběžně ještě v klidu svého minulého působiště. A v tom novém už je jen obejít a nahlásit se. Ostatní starosti můžete nechat na lékaři.

- Svého bývalého lékaře nemusíte vůbec kontaktovat.

- Karty a ostatní vaši dokumentaci si nový lékař vyžádá sám.

Autor: WP
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Magazín

Nejčastější chyby, kterých byste se měli při třídění odpadu vyvarovat

Na rozdíl od mnoha jiných evropských národů jsou Češi, co se třídění odpadů týče, opravdu velice aktivní a patří na starém kontinentu mezi ty nejlepší. Problém je, že ne každý, kdo si myslí, že třídí dobře, tak opravdu ...

V dubnu se malware pro Android šířil nejvíce přes falešné verze her nebo aplikací pro řidiče

Bezpečnostní experti z ESETu zaregistrovali v dubnu výraznou proměnu hrozeb pro platformu Android v Česku. Nejčastěji detekovaným škodlivým kódem byl ...

Proč nakupovat v obchodních centrech

Obchodní centra jsou nedílnou součástí městského prostředí a neobejde se bez nich žádné větší lidské sídlo. A i když se občas vyskytnou hlasy kritizuj ...

Jak zařídit pokoj pro teenagera?

Pokoj teenagera - místo, kde je možné všechno. Místo odpočinku a relaxace, ale také zábavy, studia, večírků a někdy i jídla. Jedním slovem - celý malý ...

Jak rozpoznat podvodné SMS předstírající, že pochází od vaši banky ?

Naletěli byste podvodníkům nebo u vás nemají šanci? Rozpoznáte smishingový útok? Bohužel někteří klienti bank pozorní nebyli a ve strachu o své prostř ...

Úterý 9.8.2022
Liberecký kraj
Další regiony »


O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS | RSS InfoDnes
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.