LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu v dotacích rozdělí více než 15 milionů

03.03.2021
LIBERECKÝ KRAJ - Vyhlášení dotačních programů v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu schválili krajští radní. Podpory se dočkají kulturní akce v regionu, záchrana a obnova památek, ale i rozvoj zázemí pro turisty. Celkem je pro zájemce k dispozici 15.325.000 korun.
Foto: kraj-lbc.cz
Účelem dotačního programu Kulturní aktivity v Libereckém kraji je spolufinancování kulturních akcí a aktivit regionálního a nadregionálního významu se zaměřením na tradiční českou hudebnost, divadelní tvořivost, taneční umění a další kulturní tvorbu. Podpora je určena především na akce s širším společenským přínosem v regionu a dopadem na rozvoj regionální kultury a zachování tradic. Pro rok 2021 schválili krajští radní částku 600.000 korun.

"Kvůli pandemii koronaviru jsme vyhlásili tento program již vloni od 1. července do 30. června letošního roku. Touto částkou pouze dokrýváme druhé pololetí," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z dotačního programu Záchrana a obnova památek v Libereckém kraji je možno žádat o peníze na zachování a obnovu movitých a nemovitých kulturních památek; na letošek je v programu vyčleněno 10.245.000 korun.

"Za poslední volební období se nám podařilo podporu obnovy památek v kraji posílit - nejen z dotačního fondu, ale také přímými dotacemi. U nich sice nevíme, jak to bude kvůli složité ekonomické situaci dál, dotační program jsme ale udrželi," dodala Vinklátová.

Další dotační program, Řemeslná a zážitková turistika, se zaměřuje na podporu rozšíření turistické nabídky a tvorby a zavedení produktů cestovního ruchu zaměřených na zážitkovou turistiku a řemeslné tradice na území kraje. Částka k rozdělení na příští rok činí 1.080.000 korun.

Program Podpora nadregionálních témat a produktů cestovního ruchu pomůže ke zlepšení kvality a nabídky cestovního ruchu v Libereckém kraji a jeho turistických oblastech, stejně jako ke zlepšení dostupnosti této nabídky a zvýšení přitažlivosti kraje na základě rozvoje nadregionálních produktů a témat. Připraveno je 400.000 korun.

Posledním a zcela novým programem je Rozvoj doprovodné turistické infrastruktury - Karavanová stání. Je určen na pořízení servisní technologie pro karavanové stání pro obytné automobily a obytné přívěsy a související terénní úpravy. V tomto dotačním programu čekají na žadatele 3.000.000 korun.

"Nový dotační program bude mít každý rok jiné téma. To letošní se snaží podpořit obce a města právě v budování karavanových stání, která v kraji zcela chybí. Ještě před současnou pandemií jsme o tom uvažovali a ukázalo se, že to byla správná úvaha. Lidé hledají bezpečný způsob cestování, což právě karavany představují. Touto cestou se snažíme zlepšit podmínky pro rozvoj cestovního ruchu. Ten nyní prochází těžkými časy, ty jednou pominou a lidé budou opět cestovat. Jen se možná změní způsob. Chceme být připraveni," doplnila Květa Vinklátová.

Zdroj: Liberecký kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Na Frýdlantsku vyjela dodávka na přepravu jízdních kol. Mimořádně posílí tamní náhradní autobusovou dopravu

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka ...

Zákon o podpoře bydlení prošel v Poslanecké sněmovně prvním čtením, má chránit lidi ohrožené bytovou nouzí

Hlavním cílem zákona je nastavit komplexní systém podpory vedoucí ke snižování bytové nouze v ČR. Předložený návrh nabízí v praxi osvědčené nástroje - ...

Dětské centrum Liberec se připravuje na legislativní změny v oblasti péče o děti do 3 let

Dětské centrum Liberec - významné zdravotnické zařízení v regionu, které pečuje o děti do tří let - se nyní připravuje na legislativní změny. Ty budou ...

Botanická zahrada v Liberci dostane ke 130. narozeninám novou vizuální identitu

Novou vizuální identitu získá Botanická zahrada v Liberci. Změní se logo i vzhled propagačních materiálů či informačních textů pro návštěvníky. Nejsta ...

Železniční dopravu na Frýdlantsku přeruší rekonstrukce tratí, nahrazena bude náhradní autobusovou dopravou

Stavební práce Správy železnic na tratích Liberec - Raspenava a Frýdlant v Čechách - Jindřichovice pod Smrkem přeruší po většinu léta a začátek podzim ...

Úterý 16.7.2024
Liberecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes