LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu v dotacích rozdělí více než 15 milionů

03.03.2021
LIBERECKÝ KRAJ - Vyhlášení dotačních programů v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu schválili krajští radní. Podpory se dočkají kulturní akce v regionu, záchrana a obnova památek, ale i rozvoj zázemí pro turisty. Celkem je pro zájemce k dispozici 15.325.000 korun.
Foto: kraj-lbc.cz
Účelem dotačního programu Kulturní aktivity v Libereckém kraji je spolufinancování kulturních akcí a aktivit regionálního a nadregionálního významu se zaměřením na tradiční českou hudebnost, divadelní tvořivost, taneční umění a další kulturní tvorbu. Podpora je určena především na akce s širším společenským přínosem v regionu a dopadem na rozvoj regionální kultury a zachování tradic. Pro rok 2021 schválili krajští radní částku 600.000 korun.

"Kvůli pandemii koronaviru jsme vyhlásili tento program již vloni od 1. července do 30. června letošního roku. Touto částkou pouze dokrýváme druhé pololetí," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z dotačního programu Záchrana a obnova památek v Libereckém kraji je možno žádat o peníze na zachování a obnovu movitých a nemovitých kulturních památek; na letošek je v programu vyčleněno 10.245.000 korun.

"Za poslední volební období se nám podařilo podporu obnovy památek v kraji posílit - nejen z dotačního fondu, ale také přímými dotacemi. U nich sice nevíme, jak to bude kvůli složité ekonomické situaci dál, dotační program jsme ale udrželi," dodala Vinklátová.

Další dotační program, Řemeslná a zážitková turistika, se zaměřuje na podporu rozšíření turistické nabídky a tvorby a zavedení produktů cestovního ruchu zaměřených na zážitkovou turistiku a řemeslné tradice na území kraje. Částka k rozdělení na příští rok činí 1.080.000 korun.

Program Podpora nadregionálních témat a produktů cestovního ruchu pomůže ke zlepšení kvality a nabídky cestovního ruchu v Libereckém kraji a jeho turistických oblastech, stejně jako ke zlepšení dostupnosti této nabídky a zvýšení přitažlivosti kraje na základě rozvoje nadregionálních produktů a témat. Připraveno je 400.000 korun.

Posledním a zcela novým programem je Rozvoj doprovodné turistické infrastruktury - Karavanová stání. Je určen na pořízení servisní technologie pro karavanové stání pro obytné automobily a obytné přívěsy a související terénní úpravy. V tomto dotačním programu čekají na žadatele 3.000.000 korun.

"Nový dotační program bude mít každý rok jiné téma. To letošní se snaží podpořit obce a města právě v budování karavanových stání, která v kraji zcela chybí. Ještě před současnou pandemií jsme o tom uvažovali a ukázalo se, že to byla správná úvaha. Lidé hledají bezpečný způsob cestování, což právě karavany představují. Touto cestou se snažíme zlepšit podmínky pro rozvoj cestovního ruchu. Ten nyní prochází těžkými časy, ty jednou pominou a lidé budou opět cestovat. Jen se možná změní způsob. Chceme být připraveni," doplnila Květa Vinklátová.

Zdroj: Liberecký kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Hračka Jeepu na baterie představuje vážné riziko, zjistila inspekce

Česká obchodní inspekce zjistila, že na vnitřním trhu je v nabídce výrobek, který představuje vážné riziko pro životní prostředí. Jde o výrobek Hračka na baterie "Auto obracející se". ...

AČR: Skutečná radioaktivita a nepřátelská léčka. Na Liberecku proběhl neobvyklý výcvik chemiků

Na současné hrozby a operace po aktivaci článku 5 Washingtonské smlouvy se zaměřilo nedávné cvičení libereckých chemiků. Za účasti více než stovky voj ...

Na Jilemnicku vzniklo první společenství 21 obcí v Česku

Liberecký kraj se stal průkopníkem v oblasti meziobecní spolupráce, když se stal prvním krajem v České republice, kde bylo založeno společenství obcí. ...

Do Liberce a České Lípy má namířeno ČEZ Akademie

Poradenství a různé inspirace "jak na to" nabízí i letos putovní ČEZ Akademie. Již 9. dubna zamíří do Zákaznického centra Skupiny ČEZ v Liberci a o de ...

Liberecký kraj sobě nabízí nejen podporu regionálním výrobcům, ale i tipy na tematické výlety

Boty pro děti i pro dospělé zvané barefoot, originální plecháčky pro milovníky hor nebo aktivní uhlí zvané biochar. To je jen malá ukázka novinek v ka ...

Sobota 13.4.2024
Liberecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes