LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Propojujeme teorii s praxí

06.11.2019
SEMILY - S tímto mottem byl spojen jubilejní 25. ročník Burzy středních škol a 1. ročník Burzy pracovních příležitostí, který pořádala Okresní hospodářská komora Semily a Úřad práce ČR, Kontaktní pracoviště Semily. Akce se uskutečnila 5. listopadu 2019 od 08:30 hodin v Kulturním centru Golf, p. o. pod záštitou starostky města Semily Bc. Leny Mlejnkové a za finanční podpory Libereckého kraje.
Foto: seteva.cz
Za finanční podpory Libereckého kraje bylo 290 žáků z 9. tříd ze Studence, Harrachova, Rokytnice n. J., Jablonce n. J., Rovenska pod Troskami, Turnova, Jilemnice, Horní Branné a Kobyl dopraveno dle přesně stanoveného harmonogramu do místa konání akce a zpět.

Akce se zúčastnilo přes 1350 účastníků a svým rozsahem se jednalo o jednu z největších akcí svého druhu v regionu.

Návštěvníkům z řad žáků, rodičů a široké veřejnosti se představilo 42 středních škol z Libereckého, Královehradeckého a Středočeského kraje a 18 významných zaměstnavatelů z regionu.

Žáci a rodiče si při osobním kontaktu s pedagogy a žáky jednotlivých středních škol vytvořili představu nejen o typech a formách studia, nových oborech, ale i o možnostech internátního bydlení, stipendijních programech a aktivitách jednotlivých škol.

Kariérní poradci Úřadu práce ČR, Kontaktního pracoviště Semily poradili žákům a jejich rodičům, jak nejlépe vybrat vhodné povolání a jak se zorientovat ve vzdělávací nabídce škol. Vybraný obor by měl nejenom vyhovovat schopnostem a předpokladům budoucího středoškoláka, ale také by ho měl bavit.

Burza pracovních příležitostí nabídla lidem, kteří hledají zaměstnání nebo zvažují změnu zaměstnání, setkání s personalisty zúčastněných firem. Celkem se přihlásilo 18 zaměstnavatelů. Seznámili je s nabídkou volných pracovních míst a bližšími podmínkami přijetí na nabízené pozice. Úřad práce byl zastoupen nejen kariérními poradci, ale také poradci EURES, kteří poskytli informace k možnostem zaměstnání v zahraničí.

Bonusem pro návštěvníky byla účast přítomných zástupců z řad Policie ČR a Armády ČR, kteří představili žákům a veřejnosti možnosti studia nebo nabídky volných pracovních míst.

Představy o uplatnitelnosti na trhu práce žáci a jejich rodiče získali osobním kontaktem se zástupci vybraných firem z širokého okolí. Zároveň účastí firem na této akci byla prohloubena vazba mezi vzdělávacími institucemi, podnikatelskou sférou a úřadem práce.

Okresní hospodářská komora Semily a Úřad práce ČR se snaží dlouhodobě podporovat zaměstnanost v regionu a touto cestou nabízí žákům škol, zájemcům o práci a dalším účastníkům možnost lepší orientace v oblasti vzdělávání a trhu práce.


Autor: Dana Samková
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

VZP: Dobrou zprávou z oblasti prevence je rostoucí účast na screeningových programech

Klíčovou roli v úspěšnosti léčby onkologických onemocnění hraje včasný záchyt nemoci. Dobrou zprávou proto je rostoucí počet návštěvníků u všech třech dlouhodobých screeningových onkologických programů. Jejich cílem je odhalit nemoc v raných ...

Botanická zahrada Liberec oslaví Světový den včel

Včelám se bude věnovat předposlední květnová neděle v liberecké botanické zahradě. Program, který pořadatelé uchystali, přiblíží tyto drobné živočichy ...

ČSOB: Kyberzločinci se aktuálně vydávají za vaše známé ze sociálních sítí a hlásí: Vyhráli jste!

ČSOB varuje před dalším trikem kybernetických podvodníků. Opět berou útokem sociální sítě, ale používají nový trik. Oslovují lidi skrze jejich blízké. ...

Na Liberecku došlo ke změně uzavřených pásem kvůli africkému moru prasat

Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s vývojem nákazové situace znovu upravuje hranice uzavřených pásem vytýčených na Liberecku z důvodu výsk ...

V libereckém Ideathonu zvítězily projekty s virtuální realitou pro Crystal Valley a výuková aplikace pro iQLANDII

Více než šedesát středoškoláků a vysokoškoláků zaplnilo ze čtvrtka na pátek vratislavické Desítky a spolkové centrum IGI. Zúčastnili se čtvrtého roční ...

Pondělí 20.5.2024
Liberecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes