LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

FESTIVAL LÍPA MUSICA / Severáček

Kdy:
Úterý 23.09.2014 od 10:30 hod
Kde:
Jiráskovo divadlo, Česká Lípa
Pořadatel:
Účinkující:
Sdílet:

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica se z původně lokálního, z České Lípy pocházejícího festivalu orientovaného na duchovní hudbu stal po letech významný hudební a společenský svátek, jehož příchod je s každým začínajícím podzimem netrpělivě očekáván.

Za jedenáct let trvání festivalu Lípa Musica se v severočeském regionu uskutečnilo více jak stodvacet koncertů, ve kterých se představili vždy ti nejlepší a nejzajímavější interpreti, jaké mohl svět vážné hudby nabídnout. Diváci festivalu se mohli zúčastnit koncertů, na kterých vystupovala přední jména a soubory české hudební scény.

Festival dovezl na sever Čech operní pěvkyni Dagmar Peckovou, Evu Urbanovou, Českou filharmonii, Pražskou komorní filharmonii, světově uznávaného kytaristu Pavla Steidla a další ikony.

Zároveň festival každým rokem otevírá své scény i atraktivním zahraničním hostům. Jeho dramaturgie před obecenstvo na různých místech regionu uvedla celou řadu umělců z evropských zemí, Ruska a dokonce i z Japonska, odkud doputoval sbor buddhistických mnichů, který zde vystoupil ve společném koncertu se souborem Schola Gregoriana Pragensis.

Program:
Milan Uherek (1925-2012) br> - úprava: Ej, děvča olšanské (moravská lidová) br> - Dúbravěnko zelená (moravská lidová) br> - Už ho vedou, Martina (suita českých a moravských lidových písní) br> Miroslav Raichl (1930 ? 1998) br> - Písničky bez deštníku (cyklus písní pro dětský sbor a klavír) br> Bruno Coulais (1954) br> - Caresse sur l ´océan br> - Cerf-volant (písně z filmu Slavíci v kleci) br> Petr Eben (1929 ? 2007) br> - Kdyby tu nic nebylo (z cyklu Zelená se snítka) br> Bohuslav Martinů (1890 ? 1959): br> - Otvírání studánek (kantáta pro dětský sbor, dvoje housle, violu, klavír, barytonové sólo a recitátora)

Cena vstupenky: 100 Kč Kč

Fotogalerie:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí66,481113433838