LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

CL fest - Česká Lípa

Kdy:
Sobota 03.09.2016 od 12:00 hod
Kde:
Vodní hrad Lipý, Česká Lípa
Pořadatel:
Sdílet:

Dny evropského dědictví (European Heritage Days = EHD) se řadí mezi významné kulturně poznávací akce sloužící k posílení historického povědomí o našem kulturním dědictví. Cílem je hledání cest ke kořenům naší, evropské i světové civilizace a proto jsou v rámci EHD připravovány nejrůznější přednášky, koncerty, slavnosti, soutěže a další kulturní programy. V tyto dny se otevírají prostory běžně nepřístupných objektů a to jak veřejných, tak soukromých. Zpřístupněné objekty nabízejí vstupy zdarma nebo speciální program.
Do této světové akce se stejně jako v loňském roce zapojila příspěvková organizace Lipý Česká Lípa. Pro letošní rok je pro návštěvníky připraven 3. září 2016 volný dopolední vstup do interaktivního Centra textilního tisku. Zde se seznámí s technikou sítotisku a vlastnoručně si vytvoří zcela originální suvenýr.

Hlavní akce je připravena na vodním hradě Lipý, kde se uskuteční již 2. ročník úspěšného CL-FESTu. Na své si přijdou milovníci folku, country, bluegrass, gospel a dalších hudebních žánrů.
K poslechu zahrají kapely: NAŠE FUJARY, VĚRA & HER PEOPLE, NÁPLAVA, LUSATIAN GRASS či AHA BAND Arnošta Holuba.
Pro všechny návštěvníky budou připraveny nejrůznější kulinářské speciality (zabijačkové hody, zmrzlina ze Stráže pod Ralskem, kavárna Florian cafe, pivo Klášter a další). Dětské publikum může využít dětský koutek a nejrůznější akce a soutěže.

Vstupné: v předprodeji 80,- / na místě 100,- Kč / Děti do 6 let zdarma.
Více informací na www.lipy.cz .

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí46,902179718018