InfoDnes.cz

Zpravodajství pro Liberec a Liberecko - Vaše zprávy | Z regionu

LiberecDnes.cz
Středa 22.11. 2017 | Cecílie
 
LiberecDnes.cz
Zpravodajství online - LiberecDnes.cz

Kraj opět požádá stát o příspěvek na činnost svého koordinátora pro romské záležitosti

08.09.2017 | Z regionu
Krajská rada schválila předložení žádosti o finanční podporu činnosti krajského koordinátora pro romské záležitosti na rok 2018. Žádost bude předložena do příslušného dotačního programu administrovaného Úřadem vlády České republiky a Radou vlády České republiky pro záležitosti romské menšiny.
Ilustrační snímek | Foto: Liberecký kraj
Liberecký kraj žádá touto formou o podporu pravidelně každý rok. Doposud byl vždy stoprocentně úspěšný a získal podporu v maximální výši. Na Krajském úřadě Libereckého kraje je v souladu se zákonem o krajích funkce koordinátora pro romské záležitosti zřízena v oddělení sociální práce, odboru sociálních věcí, a to již od roku 2000. V současnosti ji zastává Václav Strouhal, DiS..

Koordinátor zajišťuje zároveň pozici tajemníka Komise Rady Libereckého kraje pro národnostní menšiny, cizince a sociální začleňování, pořádá semináře a vzdělávací akce pro romské poradce obcí s rozšířenou působností, terénní pracovníky i neziskové organizace. Účastní se jednání na obcích a městech v kraji za účelem řešení problematiky romské menšiny a cizinců, stejně jako zastupuje kraj na jednání se subjekty s celostátní působností. Cílem jeho činnosti je zlepšení sociální, kulturní i politické situace národnostních menšin na území kraje.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Velký úspěch libereckých karatistů Okinawa Karate a Kobudo Liberec v Polsku
Plicní oddělení českolipské nemocnice se připojuje ke Světovému dni Chronické obstrukční plicní nemoci
Před zraky školáků přivítají florbalisté celek Bohemians
Piráti plují do Semil
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.