InfoDnes.cz

Zpravodajství pro Liberec a Liberecko - Vaše zprávy | Z regionu

LiberecDnes.cz
Středa 22.11. 2017 | Cecílie
 
LiberecDnes.cz
Zpravodajství online - LiberecDnes.cz

V Liberci se uskuteční historicky 1. ročník volnočasových RETRO GAMES

06.09.2017 | Z regionu
K příležitosti oslav začátku školního roku a v rámci projektu Buď FIT s EKOParkem, se na neděli 10. 9. 2017 od 13 hodin chystá v EKOParku historicky 1. ročník volnočasových Retro Games. Jedná se již o třetí akci v letošním roce, která svým zcela originálním způsobem motivuje lidi k aktivnímu trávení volného času v přírodě s rodinou a přáteli bez nutnosti používání online přístrojů.
Pozvánka | Foto: ekoparkliberec.cz
Na nedělní akci se všichni návštěvníci vrátí do minulých let a zažijí alespoň na chvíli, jak trávily volný čas "Husákovy děti". Vstupné na akci 60 Kč za osobu zahrnuje celodenní vstupné do EKOParku s možností návratu. Každý kdo na akci přijde v retro oblečení 80.-90. let dostane u vstupu dárek.

"Na tuhle akci se osobně velmi těším. Díky ní se vracím zpátky do vzpomínek mého dětství plné her, kamarádů a volnosti. Má myšlenka vybudovat EKOPark Liberec má kořeny právě tam," sdělil Stanislav Šťastný, majitel a tvůrce EKOParku.

"Hlavním cílem nedělní retro akce je zábava. Chceme mladším generacím ukázat, že se čtyřicátníci ještě stále umí bavit i bez potřeby být stále online. Chceme dětem ukázat, že jsme dlouhé chvíle o hodinách nekrátili roztáčením spinneru, o přestávce žádné mobily, ale skákací guma, céčka, rubikovka, karty nebo kuličky," doplnila Michaela Pompová, projektová manažerka EKOParku Liberec.

Na nedělní akci je pro návštěvníky připraven bohatý program. Zábavu odstartuje Nedělní chvilka poezie a spartakiádní rozcvička. Návštěvníci se dále mohou těšit na taneční vystoupení z kultovního filmu Hříšný tanec či Diskopříběh, zábavnou hru Šest ran do klobouku či diskohrátky s módní přehlídkou. V průběhu celého odpoledne bude možné soutěžit ve sportovních disciplínách například ve skákání gumy, cvrnkané, skákání panáka, házení houby na tabuli či výdrži v hula hoop. Na brannou výchovu místo tělocviku si zavzpomínáme díky běhu v maskách v korunách stromů pod názvem Partyzánský samopal. Na akci samozřejmě nebude chybět TUZEX s podpultovým zbožím a céčky s nákupem za bony, které seženete jen u veksláků. Celou atmosféru dokreslí výstava retro artefaktů včetně auta veřejné bezpečnosti, sanitního vozu a stylové nedělní občerstvení.

Více informací o akcích Prvního volnočasového EKOParku Liberec najdete na webových stránkách www.ekoparkliberec.cz.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Velký úspěch libereckých karatistů Okinawa Karate a Kobudo Liberec v Polsku
Plicní oddělení českolipské nemocnice se připojuje ke Světovému dni Chronické obstrukční plicní nemoci
Před zraky školáků přivítají florbalisté celek Bohemians
Piráti plují do Semil
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.