InfoDnes.cz

Zpravodajství pro Liberec a Liberecko - Vaše zprávy | Z regionu

LiberecDnes.cz
Pátek 24.11. 2017 | Emílie
 
LiberecDnes.cz
Zpravodajství online - LiberecDnes.cz

Zdravotní klauní navštívili seniory v liberecké nemocnici

27.04.2017 | Z regionu
Po loňském úspěchu akce Turné plné smíchu vyrazili Zdravotní klauni opět rozdávat radost na místa, kam nemohou docházet pravidelně. Během čtyř dnů tak rozvezou smích a rozptýlení do osmi zařízení, kde potěší nemocné děti, osamělé seniory i pacienty LDN. Jedním z míst kam letos zamířili, bylo i oddělení následné péče, kde potěšili především seniory.
Zdravotní klauní navštívili seniory v liberecké nemocnici | Foto: Martin Menšík
Libereckou nemocnici navštěvují Zdravotní klauni pravidelně každý týden, ale z jejich přítomnosti se mohou těšit pouze děti. To se na jedno odpoledne změnilo díky akci Turné plné smíchu, v rámci které klauni navštívili oddělení následné péče.

Desetičlenný tým geriatrických Zdravotních klaunů, kteří jsou speciálně vyškoleni pro práci se seniory, ihned po příchodu přivítala manažerka komunikace a psychosociální podpory, Jolana Strnadová, která byla iniciátorkou celé návštěvy.

Na většině pokojů se pak tančilo, hrály písně z dob mládí seniorů, a mnozí z nich neváhali zpívat spolu s klauny. Na pokoji u pana Josefa vystřihly klaunky v rolích operních pěvkyň i árii z Rusalky, údajně od Antonína Smetany. Pan Josef je nejen opravil, ale chvílemi jim i přizvukoval, což překvapilo i přítomnou sociální pracovnici, která ho prý "nikdy neviděla tak šťastného a usměvavého".

Po dobu klaunské návštěvy probíhala zároveň i lékařská vizita, a tak si červený nos vyzkoušeli i přednosta kliniky, Jan Nedvídek a primářka oddělení, Věra Mikulecká.

Jedním z nejsilnějších momentů dne bylo setkání Zdravotních klaunů s pacientem Františkem Sokolem. Jinak řečeno - žáků s jejich bývalým učitelem. Pan František je doktorem filosofie divadelní vědy a estetiky, a také bývalým ředitelem Naivního divadla Liberec. Mnoho z klaunů se s ním tak během své kariéry, či studií setkalo. A pan František byl evidentně spokojen! "Bylo to krásně propracované, tak akorát, nic přehnaného. Mělo to tu správnou míru", dodal po klauniádě. Třešničkou na dortu pak bylo zjištění klaunů, že na jiném patře leží bývalá dlouholetá kolegyně pana Františka, a vzájemně o sobě doposud nevěděli. Klauni jim tak nejen doručili prvotní vzájemné pozdravy, ale zároveň možná zapříčinili i milé budoucí setkání dvou dávných přátel.

Popřát stihli i paní Božence Růžičkové, která nedávno oslavila 90. narozeniny, a o to, kdo jí popřeje, se strhla veselá bitva. Tu ovšem s přehledem vyhrál jediný muž ve skupince, Zdravotní klaun Bedřich Hubička, neboť paní Boženka prohlásila, "že už je přeci plnoletá a může si vybrat sama!".

Během tří hodin stihli Zdravotní klauni potěšit celkem 60 pacientů. "Dnešek byl na oddělení následné péče Liberec dnem smíchu, zpěvu a radosti. Klauni byli skvělí, úžasní, nádherní, a přestože to zde byla jejich premiéra, tak už teď víme, že Zdravotního klauna oslovíme zase," uvedla po návštěvě Jolana Strnadová.

Fotogalerie:
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Finančně gramotná a podnikavá škola se představí v budově krajského úřadu
Velký úspěch libereckých karatistů Okinawa Karate a Kobudo Liberec v Polsku
Plicní oddělení českolipské nemocnice se připojuje ke Světovému dni Chronické obstrukční plicní nemoci
Před zraky školáků přivítají florbalisté celek Bohemians
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.