LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Dva tisíce lidí pomohly Dětskému centru Liberec získat 30 000 Kč na hry od OZP

10.10.2018
LIBERECKÝ KRAJ - Bezmála dva tisíce lidí celý minulý měsíc pomáhaly třem charitativním organizacím z Libereckého kraje získat odměnu v akci Každý krok pomáhá pořádané Oborovou zdravotní pojišťovnou. Nejvyšší třicetitisícovou odměnu nakonec získalo Dětské centrum Liberec na hračky a hry pro starší děti.
Vyhlášení | Foto: crosscom.cz
"Díky odměně z Každý krok pomáhá pořídíme hry a interaktivní prvky pro starší děti, protože našimi klienty jsou teď nově i lidé do 18 let," vysvětlila Jindřiška Korecká, ředitelka Dětského centra Liberec při přebírání symbolického šeku na 30 000 Kč z rukou ředitelky liberecké pobočky Oborové zdravotní pojišťovny Ivety Foršt. "Každý krok se nám moc líbil. Hlavně díky spojení dobré věci a sportu. Podařilo se nám zapojit i všechny zaměstnance a kolegy, kterým děkuji za podporu," dodala Korecká.

"Každým krokem pomáhá se snažíme motivovat lidi, aby zdravě sportovali. Chůze anebo plavání i jízda na kole totiž patří k těm nejzdravějším aktivitám. A díky libereckému kolu akce se podařilo zapojit 1 767 lidí. Ti všichni společně urazili 269 171 kilometrů, takže společně víc než šestkrát obešli Zeměkouli," vysvětluje Aneta Prokšová, obchodní ředitelka Oborové zdravotní pojišťovny. O umístění rozhodovali účastníci akce Každý krok pomáhá svým pohybem. Tým, který toho nejvíc nachodil, naplaval nebo najezdil na kole, získal pro svou organizaci nejvyšší odměnu.

Dalšími oceněnými organizacemi jsou TyfloCentrum Liberec, které za desetitisícovou odměnu pořídí další materiál a pomůcky pro své klienty, aby si mohli zachovat a rozvíjet schopnosti i poté, co zčásti nebo zcela ztratili zrak. Odměnu ve výši dvaceti tisíc korun pak získalo Občanské sdružení D.R.A.K, které díky ní zařídí psychorehabilitační pobyt pro zaměstnance své chráněné dílny.

"Každý krok pomáhá byla super akce. Bez podpory OZP bychom pobyt zařídit nemohli," řekla při přebírání odměny Mirka Kyksová z občanského sdružení D.R.A.K. "Moc děkujeme za chvályhodný projekt. Jsme rádi, že jsme se ho mohli zúčastnit," dodala Anna Burianová, ředitelka TyfloCentra Liberec, které právě letos také slaví 15. výročí svého vzniku.

Slavnostní vyhlášení se konalo v Obchodním centru Forum Liberec. A doprovodila ho celá řada zdravotních vyšetření zdarma a bez čekání. Například téměř stovka lidí využila kontrolu zraku, devadesát lidí si také po letošním parném létě nechalo zkontrolovat podezřelá pigmentová znaménka a řada lidí si ověřila, zda mají zdravé složení tuků a svalů v těle. Krom toho Tým silniční bezpečnosti BESIP vyškolil přes 120 dětí a dospělých v základech první pomoci; některým také díky speciálním brýlím ukázal, jaké to je řídit s 1,5 promile alkoholu v krvi. Vyhlášení doprovodilo také vystoupení mažoretek Viva Liberec, dívčí kapely The Pos Trio, tanečního studia A-styl a nechyběla také biketrialová show trojnásobného mistra světa Martina Šimůnka.

"Každý krok pomáhá pořádáme proto, abychom motivovali co nejvíc lidí ke zdravému pohybu. Chůze je nejpřirozenější a také nejzdravější pohyb, který pro sebe člověk může udělat. Každý krok pomáhá má už několik tisíc pravidelných účastníků a je skvělé, že se nám díky této akci daří pravidelně namotivovat stovky lidí, aby dělaly něco pro své zdraví," říká Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny.

Do akce Každý krok pomáhá se může zapojit každý na www.kazdykrokpomaha.cz. Registrace je rychlá a snadná. Účastníci si buď sami vyberou, kterou organizaci chtějí podpořit, nebo se nechají automaticky přiřadit k jednomu z partnerů. Pak už jen vyplňují, kolik kroků ušli, kolik kilometrů najeli na kole, nebo kolik metrů uplavali. Můžou svoje výkony srovnávat s ostatními, vytvářet týmy, a mohou si také stanovit osobní cíl, kolik chtějí denně ujít. Po vyhlášení výsledků pro Liberecký kraj začalo královéhradecké kolo.

"Akce Každý krok pomáhá se mohou zúčastnit všichni, není tedy nutné být klientem Oborové zdravotní pojišťovny. Našim klientům ale za zapojení do soutěže nabízíme příjemné výhody, protože je odměníme bonusovými body do Vitakonta, za které mohou čerpat příspěvky na preventivní programy. To je navíc s námi úplně jednoduché - stačí v mobilu vyfotit účtenku třeba za vstupenku do bazénu a odeslat ji v aplikaci VITAKARTA do OZP. Za pár dní mají klienti peníze zpátky na účtu," říká Aneta Prokšová.Tesco oslavilo 100. výročí vzniku Československa projektem Sto důvodů k úsměvu

PRAHA - Propojení generací, to byla hlavní myšlenka projektu "Sto důvodů k úsměvu". Ten vznikl pod záštitou Nadačního fondu Tesco k oslavě stého výročí založení Československa. V září a říjnu tak měli žáci základních škol a senioři v šesti městech ...

ZŠ Dobiášova pomáhá

17.10.2018 | Z regionu

LIBEREC - Náhodné setkání, to stálo u zrodu projektu Po psích stopách.

V opilosti narazil do lampy veřejného osvětlení

16.10.2018 | Krimi

Včera v noci krátce po půl desáté hodině se stala dopravní nehoda na Náměstí Dr. Farského v Jablonci nad Nisou. Řidič s vozidlem Mercedes jel ve směru ...

Další seminář pro kronikáře obcí a měst Libereckého kraje

16.10.2018 | Z regionu

LIBERECKÝ KRAJ - Pro kronikáře obcí a měst Libereckého kraje je připraven již 4. odborný seminář, tentokrát na téma "Kronikářka - kronikář po volbách ...

V Novém Boru se koná již desátý ročník akce - Pojďme žít zdravě

16.10.2018 | Z regionu

NOVÝ BOR - Desátý ročník akce "Pojďme žít zdravě" se bude konat 18. října v různých institucích města Nový Bor. Nad událostí převzal záštitu náměstek ...Neděle 21.10.2018
Liberecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.