Tipy kam na výlet - Liberec a okolí

LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz
Tipy na výlet - LiberecDnes.cz

Kam na výlet

LiberecDnes.cz » Tipy na výlet » Severočeské muzeum v Liberci
Přidej tip na výlet

Severočeské muzeum v Liberci

Foto: Severočeské muzeum 1 od Rawac Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Severočeské muzeum v Liberci patří mezi největší muzea v České republice, které bylo založeno v roce 1873. Muzeum nabízí stálé expozice umělecké, historické, archeologické, přírodovědné a regionální. Bohaté sbírkové fondy obsahují špičkové kolekce především v uměleckých řemeslech - sbírka orientálních koberců je druhá největší v ČR.

Významná je i sbírka více než 160 tisíc negativů, z nichž nejstarší jsou datovány kolem roku 1860. Celkový počet uchovávaných sbírkových předmětů přesahuje 700 tisíc kusů.
V přízemí budovy je umístěna expozice přírodovědy Liberecka, která přibližuje živou i neživou přírodu Libereckého kraje.
Ve třech výstavních sálech a venkovním atriu bývá ročně realizováno okolo 10 výstav, většina z nich právě ze sbírek uložených v muzeu.
Pořádají se zde i přednášky a další akce pro celou rodinu.

Součástí budovy Severočeského muzea je také rekonstruovaná renesanční věž bývalé liberecké radnice, která je 41 m vysoká a na vrchol vede 174 schodů.


Odkazy:

Wikipedia
muzeumlb.czMapa:Copyright © 1/2009-2017 M+MPspol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos © Freedigitalphotos.net | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.