Tipy kam na výlet - Liberec a okolí

LiberecDnes.cz
LiberecDnes.cz
Tipy na výlet - LiberecDnes.cz

Kam na výlet

LiberecDnes.cz » Tipy na výlet » Zoologická zahrada Liberec
Přidej tip na výlet

Zoologická zahrada Liberec

Foto: Zoo Liberec vchod od Free.riders Vlastní dílo. Licencováno pod Volné dílo via Wikimedia Commons.

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoologickou zahradou na území v České republice. Byla založena v roce 1919, nicméně její kořeny sahají až na začátek 20. století. Na ploše 13 ha můžete obdivovat až na 160 druhů zvířat ze všech kontinentů. Část areálu je zalesněná a řada výběhů leží na skalnatých svazích. ZOO Liberec se specializuje především na chov velmi vzácných, ve volné přírodě ohrožených druhů.

Mezi nejzajímavější chované druhy patří takin čínský, pavián pláštíkový, nestor kea, lev berberský, panda červená,slon indický, sob lesní, mnoho druhů opů, surikata, krajta mřížkovaná a samozřejmě velmi populární bílá forma tygra indického.

Jen v liberecké Zoo uvidíte i 4 největší druhy evropských sov, unikátní kolekci dravých ptáků a mnoho unikátních zástupců asijské ptačí říše.

Okruh areálem zoo měří cca 1,8 km. V zoo najdete kromě úžasných zvířat i občerstvení, relaxační zóny, atrakce pro děti, sezónně otevřený obchod se suvenýry a samozřejmě i sociální zařízení.

Otevírací doba:
Prosinec - Leden - Únor / Pondělí - Neděle * 09:00-16:00
Březen a Listopad / Pondělí - Neděle * 09:00-17:00
Duben a Říjen / Pondělí - Neděle * 09:00-18:00
Květen a Září / Pondělí - Neděle * 08:00-18:00
Červen - Červenec - Srpen / Pondělí - Neděle * 08:00-19:00


Odkazy:

Wikipedia
zooliberec.czMapa:Copyright © 1/2009-2017 M+MPspol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos © Freedigitalphotos.net | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.